FAQ

marogold-logo

Často kladené otázky

Často kladené otázky

Pre určenie správnej veľkosti je ideálne navštíviť náš showroom, kde Vám ochotne pomôžeme a poradíme. Pri určovaní veľkosti je dôležité prihliadnuť, aký široký bude Váš prsteň. Preto máme skušobné krúžky rôznej šírky a veľkosti. Na veľkosť prsteňov má vplyv viacero faktorov – teplo, zima, denná doba, tehotenstvo aj celkový fyzický stav. Aby Vám prsteň dokonale sadol, je dôležité na to prihliadnuť.

Všetky prezentované modely zásnubných prsteňov a svadobných obrúčiek pochádzajú výlučne z našej dielne v Ivanke pri Dunaji.
Preto sme schopní Vám garantovať odborný záručný a pozáručný servis.

U prsteňov nie je takmer žiadny problém s úpravou veľkosti. U väčšiny svadobných obrúčiek tiež nie je problém pri úprave veľkosti. Existujú ale modely, kde je táto úprava veľmi náročná, až takmer nemožná.

Všetky šperky MAROgold sú štandardne osadené kameňmi Kubický zirkón CZ brúsenými vo Švajčiarsku. Kubický zirkón je ideálny materiál pre výrobu šperkov vďaka svojej tvrdosti, ktorá sa blíži k tvrdosti rubínu alebo zafíru. Optické vlastnosti kubického zirkónu su veľmi blízke briliantom. Na želanie zákazníka vieme do šperkov vsadiť rôzne syntetické alebo prírodné kamene.

Vo všeobecnosti platí, že matné povrchy sa časom vyleštia a lesklé naopak zmatnia. Pri kombinácii lesklého a matného povrchu bude časom rozdiel povrchovej úpravy ustupovať, až sa raz zjednotí. Na lesklých povrchoch však budú menej viditeľné prvé škabance, ktoré šperk získa pri každodennom nosení.
Nenechajte sa tým však obmedzovať, u nás poskytujeme aj pozáručný servis.

Áno, nie je problém. Váš materiál podrobíme analýze – určenie rýdzosti zlata. Cena materiálu sa odráta od celkovej ceny šperku.

Zákazková výroba je jednou z našich hlavných činností. Pokiaľ máte vlastnú predstavu o šperku, radi ju s Vami prekonzultujeme, aby výsledok zodpovedal Vašim predstavám. Taktiež vieme všetky naše modely šperkov prispôsobiť želaniu zákazníka ( rôzne šírky, hrúbky, farebné prevedenia, veľkosti a farby kameňov).

Zirkón je syntetický kameň, briliant je prírodný diamant vybrúsený do briliantového výbrusu. Hlavnou výhodou briliantu voči zirkónu je jeho nekonečná trvácnosť. Celý Váš život bude žiariť leskom a dodá Vašemu šperku trvalú hodnotu.

Štandardne používame brilianty kvality S1 a farby G. Na želanie vieme zabezpečiť akúkoľvek vyššiu popr. nižšiu kvalitu, farbu briliantu.

Na naše výrobky poskytujem štandardnú záruku 2 roky. Pri briliantových šperkoch poskytujeme nadštandardnú záruku 5 rokov.

Všetky kamene do našich šperkov sú osadené ručne s použitím najmodernejšej techniky za pomoci mikroskopu. K vypadnutiu však môže prísť pri mechanickom poškodení šperku, v tomto prípade reklamáciu posudzujeme ku spokojnosti oboch strán.

Ponúkame tieto povrchové úpravy: vysoký lesk, priečny mat, pozdĺžny mat, rotačné diamantovanie a pieskovanie. Všetky povrchy máte možnosť vidieť v našom showroome v Ivanke pri Dunaji.

Odkladajte šperky pri fyzickej práci a športe. Vyhýbajte sa kontaktu s tvrdými kovmi a materiálmi. Chráňte šperky pred agresívnymi chemikáliami a ukladajte ich samostatne do šperkovníc alebo krabičiek, ktoré su určené na skladovanie šperkov. Zlato nepatrí medzi najtvrdšie kovy, preto šperky vyžadujú pravidelný servis, ktorý Vám radi poskytneme.

Ku každému našemu šperku, ktorý je osadený briliantami vystavíme certifikát pravosti. Certifikát Vám garantuje veľkosť briliantu v karátoch, kvalitu – čistotu, farbu a výbrus kameňa. U briliantov nad 0,33 ct obdržíte aj medzinárodný certifikát od renomovaných gemologických laboratórií. Tento certifikát vystavuje diplomovaný gemológ.

Rodium je drahý kov absolútnej bielej farby. Surová biela zliatina zlata nie je úplne bielej farby, akú poznáme z výkladov obchodov, preto sa musí galvanicky pokoviť rodiom. Na naše šperky nanášame maximálnu možnú hrúbku vrstvy rodia, aby vydržala čo najdlhšie.

Kombináciou tradičného ručného postupu výroby a najmodernejšej technológie, prinášame najvyššiu záruku kvality šperkov. Všetky naše svadobné obrúčku majú oblý vnútorný profil pre maximálny komfort počas nosenia na prste. Viac sa o postupe výroby dozviete v sekcii technológia.

Všetky naše viacfarebné šperky sú zložené z dvoch, poprípade z troch farebných zliatin zlata.

Na výrobu našich šperkov používame zliatiny zlata o rýdzosti 585/1000 (14k) a na objednávku aj 750/1000 (18k). Materiál na výrobu šperkov je registrovaný na Puncovom úrade Slovenskej republiky.

Po dohode vieme šperk vyrobiť aj v expresne rýchlom termíne.